بیماری H_PYLORI

بیماری H_PYLORI

در تشریح این بیماری با بیانی ساده، چنین میتوان گفت که عامل این بیماری نوعی باکتری میباشد که به مرور زمان باعث ایجاد زخم در معده و دیگر مشکلات معدوی میشود که در دراز مدت ممکن است تبدیل به عامل ایجاد سرطان نیز بشود.

در ویکی پدیا چنین نوشته اند که وضع بد اجتماعی، اقتصادی و تحصیلات پایین، عواملی هستند که احتمال بروز این عفونت در فرد را بالا میبرند.

بنده از این مطلب تعجب میکنم که نویسنده این مطلب چطور و چگونه و با چه علم و آگاهی، این علل (بخصوص تحصیلات پایین) را عامل ایجاد این باکتری دانسته است.

گویا نویسنده با خود اندیشیده است که زندگی در روستا و آگاه نبودن نسبت به دانش و فناوری روز باعث بی توجهی به مسائلی شده است که ممکن است در نهایت منجر به شکل گیری این بیماری در فرد شود.

نکته قابل توجه این هست که همه ما، افرادی که در آب و هوای روستایی زندگی میکنند و فعالیت های بدنی دارند را مشاهده کرده ایم که کمتر از بقیه افراد به بیماری های عفونی مبتلا میشوند.

برنامه های غذایی ساده و فعالیت بدنی و کم بودن استرس و پریشانی های فکری درشهرهای کوچک و روستاها، خود عامل بزرگی برای حفظ سلامت است و این مطلب دقیقا بر خلاف آن چیزی است که در شهرهای بزرگ و زندگی مدرن مشاهده میشود.

استفاده از غذاهای ناسالم (البته با نام های بهداشتی)، عدم تحرک و فعالیت های بدنی و وجود استرس های گوناگون باعث ضعف سیستم ایمنی بدن و درنتیجه شکست خوردن بدن در مقابل بیماری ها میشود.

 

حال در اینجا به بررسی این بیماری از دیدگاه قانون اعضای مفرد میپردازیم.

طبق تحقیقات اینجانب، این بیماری اکثرا در بیماران صفراوی و تحریکات عضلاتی غدی و غدی عضلاتی دیده شده است و طبق اصول درمانی قانون اعضای مفرد درمان این بیماری به سادگی ممکن میباشد.

همانگونه که در نظام کائنات هرگاه گرمی و خشکی افزایش یابد، خداوند عالم با فرستادن باران این مسئله را حل میکند، به همان صورت نیز در بدن میتوان این کار را با اعضا انجام داد که در صورت غلبه گرمی خشکی، با تجویز اغذیه و ادویه اعصابی (بلغمی) میتوان گرمی و خشکی را از بدن به راحتی دفع کرده و رطوبت مورد نیاز بدن را تامین کرد.

در این دو تحریک به علت حرارت زیاد و نیز وجود رطوبات در معده، تعفن بوجود می آید و همین تعفن باعث بوجود آمدن باکتری های گوناگون در معده میشود که یکی از آنها باکتری “H. Pylori” میباشد.

درمان :

درمان این بیماری بارها و به صورت مکرر با ادویه بسیار ساده صورت گرفته است.

بعد از گذشت چند هفته از مصرف ادویه گیاهی، بیماران نه تنها احساس راحتی داشته اند بلکه بعد از انجام آزمایش، جواب تست منفی دریافت کرده اند و هیچ اثری از این باکتری یافت نشده است.

اغذیه:

اغذیه حامل مزاج های گرمی تری و تری گرمی

ادویه:

زردچوبه، شیرین بیان، بادیان (نصف قاشق غذاخوری بعد از هر وعده غذایی)

و شب ها نیز روغن زیتون به همراه اسفرزه پوست کنده میل شود.

این درمانی است که بارها موفق دیده شده است.

به امید سلامتی همه ایرانیان

خادم طب انوش شادزهی سرجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


× پنج = 35

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>