علم سنیاس

IMG_20180418_204553_568

علم سنیاس

شاخه ای پنهان از طب است که پر از اسرار و رموز میباشد. نسخه های سیناسی تاثیراتی فوق العاده دارند. با خوردن تنها یک خوراک از ادویه ی سیناسی در گرمای زیاد چنان احساس سردی خواهید کرد که نیاز به پوشاندن را احساس میکنید. تا۱۵ روز نیاز به خوردن غذا نخواهید داشت. اثرات سم مار و عقرب و غیره فورا از بین خواهد رفت و… در بر صغیر ( هندوستان و پاکستان) با شنیدن نام سیناس ذهن ها به طرف اینگونه مسائل متوجه می شوند.

سیناسی کیست؟

سیناسی به شخصی گفته می شود که با ترکیب ادویه گیاهی یا بوسیله کشته جات به درمان فوری امراض می پردازد. مردی که به سیناس مهارت داشته باشد سیناسی و زن ماهر در این علم سیناسن نامیده می شود. علم سیناس مقید به مذهب و زبان خاصی نیست . این علم در هند و پاک مقبولیت خاصی دارد و به سیناسیان احترام فراوان میگزارند. نسخه های این علم بسیار پر تاثیر و زود اثر هستند که باعث درمان امراض خطرناک و پیچیده می شوند. سیناس ها زندگی خود را در جنگل ها و بیابان ها در تلاش برای گیاهان پرتاثیر می گذرانند. بسیاری از سیناس ها در کیمیاگری مهارت دارند. نسخه های کشته جات عجیب و غریبی در اختیار دارند. سیناسی ها راز کارهای خود را به آسانی به کسی نمی گویند. در طب یونانی و ویدک اکثر نسخه ها به روش سیناسی ها ساخته می شوند. استاد و شاگرد هیچ شخصی تنها با تکیه بر تجربیات خود تا زمانی که در مقام شاگردی یک سیناسی در نیاید، سیناسی نمی شود و سیناسیان هم به آسانی شاگرد نمی پذیرند. در این روش شاگردان مجبور به اطاعت بی چون و چرا می شوند.

حال سوال اینجاست که سیناسیان چگونه به این علم دست پیدا کرده اند؟

جواب این سوال بدینگونه هست که اینان با گذراندن زندگی در جنگل ها و بیابان ها و توجه به مسائل پیش آمده، رازهای فطرت برایشان آشکار می شود. مثال: پندت کرشن کنوردت شرما در کتاب خود ، قصه ی دکتری را بیان میکند که در سفری در جنگل نظاره گر مبارزه یک مار سیاه و راسو می شود. در این جنگ راسو زخمی می شود و هرگاه احساس می کند که زهر مار تاثیرش ظاهر می شود فرار کرده و میرود ولی دوباره بازگشته و مبارزه میکند. آن دکتر متوجه می شود که راسو بعد از مدتی جنگ و مبارزه هرگاه میدان را خالی میکند به سراغ گیاهی می رود و از آن خورده و باز میگردد. در آخر راسو در این مبارزه پیروز می شود و مار را میکشد. دکتر متوجه می شود که آن گیاه تریاق مارگزیدگی است. لذا از آن گیاه مقداری با خود می گیرد و به سفر خود ادامه میدهد. در ادامه ی مسیر خود سوار قطار می شود و جوانی را به همراه مادر و پدر خود می بیند که در اثر مارگزیدگی، نیروهای بدنی خود را از دست داده و رمقی برای آن باقی نمانده است. و آنها در حال بازگشت از نزد پزشکی بوده اند که در این خصوص گفته بود: زهر مار تاثیر خود را کرده و دیگر امیدی به زندگانیش نیست. لذا او را به خانه باز گزدانید. دکتر بدون تأمل، آن گیاه را از پیش خود درآورده و کمی با دست می مالد و به جوان میدهد و با رسیدن به ایستگاه از قطار پیاده می شود و آدرس خود را به آن خانواده می دهد. در دل دکتر این شوق باقی می ماند که آیا آن گیاه توانایی نجات مریض را داشته است یا خیر؟ پس از مدتی جوانی به مطب دکتر می آید و ادای احترام می کند و میگوید که من زندگی خود را مدیون شما هستم. بدین گونه اثرات جادویی ان گیاه مشخص می شود. در سیناس این مطلب مشهور هست که تنها با مصرف یک دوز دارو در گرمای تابستان، احساس سردی و در سرما، چنان گرمی احساس می شود که نیاز به در آوردن لباسها پیدا می شود و یا برخی از سیناس ها دارای دستان معجزه گر هستند. چنانچه هرگاه شخص دچار گزیدگی مار و عقرب، زنبور و غیره شود تنها با گذاشتن دست بر آن موضع، اثر زهر از بین رفته و بدن ساکت می شود.

در علم سیناس نسخه های عجیبی وجود دارد که هزاران سال است از یک سیناس به سیناسی دیگر منتقل می شود و دیگران از رازهای انها اگاه نمی شوند. امروزه این علم تا حد زیادی از بین رفت و کمیاب به نظر میرسد. سیناسی ها یک جا ساکن نمیشوند بلکه عمر خود رادر سفر میگذرانند. برخی چنین نظر دارند که بنیاد طب سیناس بر فلزات هفت گانه است و سیناسی ها بوجود آمدن موالید ثلاثه (حیوان،نبات،جماد) را هم براثر وجود و تاثیر این فلزات می دانند. یک سیناسی به آسانی می تواند تشخیص دهد که بیماری فرد به علت کمبود کدام فلز در بدن او بوجود امده است. در سیناس علم مرض را عدم تعادل عناصر در بدن می دانند. سیناسی ها بعد از تشخیص، کشته جاتی را که از فلزات مختلف تهیه کرده اند یا بوسیله روش هایی که فلزات را از گیاهان استخراج می کنند، به مداوای بیماران می پردازند. ساخت داروهای سیناسی مشکل و بسیار پیچیده هست. بنده شخصی را از سیناسیان ملاقات کردم که با دادن چند بار دارو، انواع فلج ها را درمان می کرد. وقتی نسخه را پرسیدم، تنها به گفتن این مطلب اکتفا کرد که شنگرف با ید کشته شود. بعد از کشته کردن آن، گیاهان خاصی را به نسبتی خاص ترکیب می کنید، سپس آن شنگرف را فشرده و در ظرفی بالای آتشی ملایم می گذارید و بعد از هر ۱۵ دقیقه، یک قطره از آن را در حالی که با وضو هستی و بر یک پا ایستاده و اذکار خاصی را میخوانی میریزی. این عمل بدون وقفه تا زمانی که مقدار آب گرفته شده از گیاهان تمام شود، باید ادامه پید کند.

به هر حال منظور از نوشتن این مطالب، آشنایی و تعریف علم سیناس بود. در هند و پاک، علوم و انسانهای عجیبی دیده می شود. سفر به این کشورها باعث توسیع ذهن درباره علوم میشود و هر گاه بخت انسان یار شود و صاحبان چنین علومی ملاقات شوند انگاه انسان می فهمد که نزد من هیچ نیست و هیچ گاه نباید بر داشته های خود اکتفا کند. مرگ علمی یک فرد زمانی رخ می دهد که خود را کامل بفهمد و بعد از آن دروازه های ترقی و پیشرفت بسته خواهند شد. دست از طلب ندارم تا کام من برآید

خادم طب : انوش شادزهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


6 × هشت =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>