بیماری های خاص مردان

بیماری های خاص مردان
با رسیدن به سن بلوغ، غد جنسی شروع به کار کرده و بدن دچار تغییراتی می شود و صفات مرانگی شکل می گیرند.
منی تولید و در خزانه آن جمع میگردد.
منی فضله هضم چهارم است و تولید آن بستگی به صحت اعضای بدن دارد. مقدار و کیفیت مناسب منی در صحت مردان نقش بسزایی دارد و هرگاه مقدار منی کم و کیفیت آن دچار نقص شود، بدن و اعضای رییسه مردان با مشکلات خاص مواجه میشود.
این مسأله در جوانانی که افراط در اخراج منی بر اثر جماع یا استمناع داشته اند بوضوح قابل مشاهده است.
ضعف اعصاب و وسواس، ضعف عضلات و سیستم ایمنی بدن، ناامیدی و یأس، ضعف اعضای رییسه و ماهیچه ها از پیامدهای حتمی کمبود منی در بدن بر اثر اخراج زیاد آن می باشد.
در اینجا به سه مورد از بیماری های مربوط به نظام جنسی مردان و منی میپردازیم.

۱٫اخراج منی
منی مایعی است که با فعال شدن حس شهوانی از آلت تناسلی خارج میشود.این فعل برای این در بدن صورت میگیرد که مجرای اخراج منی را لزج کند تا منی به راحتی و فشار در هنگام انزال از بدن خارج شود.
هرگاه به علت تحریکات مکرر جنسی ( به علت مجالس مختلط، دیدن صحنه های محرک شهوت و …) اعصاب آلت تناسلی ذکی الحس شوند، این رطوبات با کوچک ترین تحریکی خارج می شوند.
این رطوبت بی رنگ و چسبناک است.
چنین افرادی حتما به انزال زودرس مبتلا خواهند شد و در زندگی زناشویی دچار مشکل خواهند شد و ذکی الحس شدن آلت تناسلی در نهایت موجب ضعف جنسی و عدم رغبت و توانایی برای جماع خواهد شد.

۲٫اخراج ودی
ودی مایعی شیری رنگ است که در هنگام دفع خارج می شود. اکثر این بیماران یبوست دارند و علت اصلی این بیماری خرابی معده و ضعف سیستم هاضمه می باشد. این بیماری نیز اعصاب را تضعبف می کند.

۳٫احتلام
احتلام به اخراج منی در حالت خواب گفته می شود. غلبه ریاح و خشکی، علت این بیماری است.
یک فرد سالم اگر همسری نداشته باشد، هفته ای یکبار محتلم شدن او مضر صحت نخواهد شد ولی اگر هفته ای چندین بار صورت بگیرد، حتما باید درمان شود. زیرا این مرض نیز باعث ضیاع منی می شود.
در مورد این بیماری نکاتی را باید ذکر کرد:
۱٫کسی که در حالت مجردی و بدون استمناء و داشتن روابط جنسی محتلم نشود، حتما دارای مشکلی در نظام جنسی بدن خود می باشد که باید درمان شود.
۲٫کسی که بدون دیدن خواب های شهوانی دچار احتلام شود و هیچ خوابی به یادش نیاید و فقط بعد از بیداری آثار اخراج منی را ببیند، ضعف جنسی دارد و چنین شخصی حتما میبایست قبل از ازدواج به فکر درمان خود باشد وگرنه در آینده به مشکلات بسیاری گرفتار خواهد شد.
بنده بیماران بسیاری داشتم که در ابتدای ازدواج یا بعد از مدت کوتاهی به عدم نعوظ مبتلا شده بودند. در قدیم مردم زندگی ساده و بی دغدغه ای داشتند. غداهای سالم مصرف می کردند و افکار مردم گرفتار مسایل شهوانی نبود اما امروزه به علت فشارهای روانی و مصرف غداهای ناسالم و محرک های متعدد حس شهوانی، پسران و دختران جامعه در خطر ابتلاء به بیماری های جنسی فراوانی قرار دارند.
نیروی جنسی در انسان برای بقای نسل و حفاظت نظام خانوادگی به ودیعت گذاشته شده است. این نیرو باید طبق قواعد خاصی استعمال و حفاظت شود وگرنه زندگی انسانی در معرض خطرات بسیاری قرار خواهد گرفت.
صحت وسلامتی در ایام میانسالی و کهنسالی به سلامت جنسی و جسمی در ایام جوانی وابسته است. به همین خاطر باید به صحت نوجوانان و جوانان توجه خاصی داشت وگرنه جامعه ای بیمار از لحاظ ذهنی و جسمی خواهیم داشت.
در اینجا ناگزیر به بیان و تشریح امراض منی بصورت مختصر پرداختیم اما در کتب قدیمی طب، اطبای بزرگوار به صورت کامل بدین بیماری ها پرداخته اند. در این خصوص کتاب طب ارزانی بسیار مفید می باشد.
درمان این بیماری ها کار چندان سختی نیست و در کتب مختلف نسخه های بسیاری ذکر شده است.

به امید داشتن جامعه ای سالم
انوش شادزهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


1 × یک =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>