علل سفید شدن زودھنگام موھا

p00zsszk

بررسی علل سفید شدن زودهنگام موها و درمان آن

ماده اولیه و بنیاد در ساختار مو، بافتهای الحاقی میباشند

. Connective Tissues
و رنگ اصلی این ماده سفید به مانند رنگ استخوانها میباشد. و در جواب علت سیاهی موها، میتوان گفت که سیاهی موها، بر اثر عملکرد اعضای رئیسه حیاتی میباشد و هرگاه با افزایش سن، عملکرد اعضای حیاتی ضعیف شود، سفیدشدن موها شروع میشود.

استاد صابر ملتانی میفرماید که: در ساختار بدن هر موجود زنده، دو نوع سلول وجود دارد. (سلولهای بنیادی و سلولهای فعلی)

در سلولهای بنیادی، اعصاب عضلات و غدد دیده نمیشود و در ساختار آنها، ماده ارضی غالب است. این ماده خاکی، هرگاه ترقی بپذیرد و به کمال برسد، تبدیل به استخوان میشود.
در ساختار بافتهای الحاقی، همین سلولهای بنیادی دیده میشوند که ماده اصلی آن در نهایت، ماده خاکی میباشد؛ و در بدن انسان، اعضای بنیادی، استخوانها، وترها، ربات ها و غضروفها از آن ساخته میشوند.
در اطفال، مقدار ماده الحاقی بسیار کم می باشد، به همین خاطر استخوانهای آنها نرم میباشد. با بالا رفتن سن، مقدار ماده الحاقی نیز افزایش می یابد و استخوانها، محکم و سخت میشوند. در زمان پیری، مقدار این ماده به حدی زیاد میشود که بدن مانند تخته ای سخت میشود و در نهایت باعث ایجاد خلل در حرکت میشوند.باید دانست که در بدن انسان، سلولهای بنیادی، از ماده الحاقی ساخته میشوند و این سلسله از زمان طفلی تا سی سالگی جاری میباشد و بعد از آن، ساخت سلولهای بنیادی از ماده الحاقی با مشکل روبه رو می شود. بهمین علت، مغز انسانی که در چہل سالگی کامل میشود و به نهایت رشد و کمال خود میرسد و بعد از آن، رشد آن متوقف میشود با به زبان دیگر میتوان گفت بعد از چہل سالگی در مسیر زوال و موت گام برمیدارد.
در واقع با افزایش ماده الحاقی، در بین عملکرد اعضای رئیسه ضعیف میشود و سفید شدن موها یکی بعد از دیگری شروع میشوند. کبد، عضوی مهم در بدن انسان میباشد و افعال خاصی را در بدن انجام میدهد. هرگاه ماده الحاقی بر آن بتواند اثر بگذارد یا آن را بپوشاند در افعال و عملکرد آن حتما خلل واقع خواهدشد و بر اینگونه افعال کلیه ها، طحال و غدد مهم بدن را قیاس کنید.

از مطالب بالا میتوان به این نتیجه رسید که هرگاه کبد و کلیه ها و غدد بدن بتوانند افعال خودرا انجام دهند و نیازهای مختلف بدن بخصوص حرارت غریزی را بتوانند حفظ کنند موها سیاه و پوست بدن لطافت خودرا خواهدداشت با ایجاد خلل در عملکرد اعضا گفته شده سفیدشدن موها و خشکی پوست شروع خواهد شد ۔

در نگهداشت و حفاظت حرارت غریزی بدن کبد و کلیه ها عاملین اصلی هستند و حرارت علت زندگی و خوش رنگی و لطافت و برودت علت مرگ و کرختی میباشد.
سفیدشدن موها تداعی گر پیری و ضعف میباشد هرگاه در سنین پایین موها سفید شود فرد بیشتر در فکر درمان خود خواهد بود.
استاد صابر ملتانی در زمان حیات خود به جوانی که به سفید شدن زودهنگام موهای سر گرفتار شده بود ادویه و اغذیه ای تجویز کرده بودند
آن جوان برای مدتی عازم آلمان شده و زمانی که برمیگردد خبر وفات استاد صابر ملتانی را میشنود و نزد شاگرد ایشان استاد یاسین دنیاپوری میرود و عرض میکند که شما حال یک موی سفید بر سر بنده نمیبینید ولی زمانی که بنده درمان را نزد استاد صابر شروع کرده بودم بیشتر موهایم سفید شده بودند.
بنده میخواستم این مژده را به خود استاد صابر بدهم ولی حال این نکته را به شما میگویم به نظر بنده طب اعضای مفرد طبی معجزه گر است.
استاد دنیا پوری میگوید که بنده از او پرسیدم که استاد الحکما ملتانی مرحوم برای شما چه تجویز کرده بودند او در جواب گفت که استاد فرمودند کبد و کلیه های شما به درستی کار نمیکنند اگر بتوانی عملکرد آنهارا صحیح بسازی موهایت سیاه خواهند شد .
استاد صابر تغذیه و ادویه غدی عضلاتی تجویز کرده بودند که ظرف پنج تا شش ماه موها دوباره سیاه شده بودند

غذا :
صبح ها مغز بادام -مغز گردو و خرما
به وزن هریک ۶۰ گرم و گاها تخم مرغ و حلوای آرد نخود .

نهار :
گوشت گوسفند -شنبلیله – کرفس و غیره
نسخه دارویی

کشته طلای خالص یک قسمت – زعفران دوقسمت – قرنفل سه قسمت – جاوتری (بسباسه ) ۸ قسمت – خولنجان ۱۶ قسمت – زنجبیل ۳۲ قسمت –

ابتدا کشته طلا و زعفران را سحق کرده و با پودر ادویه دیگر ترکیب کنید .
مقدار مصرف:  ۱۲۵ تا ۲۵۰ میلی گرم

هر۸ ساعت با دم نوش زنیان و پونه و نعناع
در صورت نبود کشته طلا بقیه اجزا را پودر کرده و در کپسول های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم هر ۸ ساعت میتوان تجویز کرد.

برای رسیدن به نتیجه استفاده مداوم حداقل به مدت شش ماه از ادویه و اغذیه ضروری میباشد
حال که بحث به اینجا رسید نسخه خاصی از یکی از اساتید سیناسی نیز نقل میکنم و اگر کسی همت کرده و بتواند آن را بسازد کمالات و فواید عجیب این نسخه را به چشم خواهد دید
مقدار زیادی از مفرده بلاوہ (بلادر) تهیه کنید و شش ماه قبل از فصل کاشت شنبلیله زمین را شخم زده و بلاوہ را به عمق یک وجب در زمین به صورت یکنواخت پخش کرده و برآن خاک بریزید و تا زمان فرارسیدن وقت کاشت آن را گاهاً آبیاری کنید .
محصولی که از این زمین برداشت میشود میتوان حرارت غریزی بدن را در هر سنی پایدار نگهدارد و نه تنها از سفیدی موها جلوگیری کرده بلکه توانایی سیاه کردن آنهارا نیز دارد.
نیروی جنسی را به حدی تقویت میکند که یاد ایام جوانی زنده خواهد شد .
نکته قابل عرض در درمان این عارضه استفاده از ایکوپریشر است .
با ایکوپریشر نیز میتوان تا حد زیادی عملکرد کبدو کلیه هارا اصلاح کردو حرارت غریزی بدن را در حد نرمال نگهداشت.
مالیدن ناخن های ۸ انگشت به هم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از خواب و بعد از بیدارشدن و نیز فشار بر نقطه مابین ساعد دست در قسمت داخلی راهکارهای هستند که مانع از سفید شدن موها و کمبود حرارت غریزی خواهند شد.
فراموش نکنید نگاه مثبت به زندگی – دلخوشی – پایبندی به قوانین زندگی پاک در همه امورات و مراحل زندگی ۔ غذای سالم – محیط آرامش بخش خانه و خانواده – تفریحات سالم و توجه به اصول صحت و سلامتی میتواند ضامن سلامتی فکر و جسم شما باشد

 

انوش شادزهی

3 comments on “علل سفید شدن زودھنگام موھا

 1. با سلام به استاد گرامى شما فرمودید در ساختار بافتهاى الحاقى سلول هاى بنیادى دیده مى شوند و بعدش فرمودید که سلولهاى بنیادى از ماده الحاقى تشکیل شده اند ممنون میشم مقدار بیشترى توضیح دهید

 2. سلام
  توصیه می کنید ما هم این نسخه استاد پرفسور صابر رو انجام بدیم جهت سفیدی مو ؟

 3. بهزاد رسولی on said:

  سلام استاد
  واقعا ممنونم از زحماتی که میکشید و اطلاعات مفیدی که میگذارید.
  خداوند یک در این دنیا و صد در اخرت به شما خیر عطا بفرماید
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


9 − = سه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>