خواص کشتہ مس

images (7)
خواص کشته مس
مس . نحاس. زهره. شیرام . تامیسر. تانبه.
فلزی معدنی است و معادن آن در ایران و دیگر ممالک یافت میشوند
از ترکیب مس با فلز روی الیاژ برنج ساخته می‌شود.
در طب یونایی مس بصورت خارجی برای پوست و چشم استعمال شده است و برای استعمال داخلی انرا جایز نمی دانند.
اهل هند از مس در هردو حالت استفاده میکنند
● مزاج : خشک و گرم و از نظر حکمای وید سرد و خشک
مس فواید بیشماری دارد ولی بشرطی که به بهترین شکل ممکن کشته شود ولی اگر کشته بصورت خام یا ناقص ساختہ شود مضرات و عوارض بسیار سختی را در پی خواهد داشت ۔
اهل تجربه و ماهرین فن برای این نظرند که کشته مس تریاق اکثر زهرها و سموم است و مسمومیت ناشی از استفاده از کشته ناقص آن هیچ تریاقی ندارد. بهمین خاطر کشته کردن مس نیاز به مهارت و نیز احتیاط بسیار دارد .
کشته مس قبل از استفادہ باید آزمایش شود تا کامل و یا ناقص بودن آب به اثبات رسد. و یکی از راهکارهای تست آن اینست که کشته مذکور با مقداری ماست مخلوط شود اگر رنگ ماست به سبزی درآید ناقص وگرنه کشته کامل و مفید خواهد بود.
کشته مس باید همراه با بدرقه های مناسب استعمال شود
.ادویه ای که اهل فن برای بدرقه کشته مس متعیین کرده اند بر این قرارند : دارفلفل. قرنفل . جوز هندی . دارچین . مشک . دانه هل سبز. زعفران. بسباسه . نارمشک. 

همه ادویه بالا هموزن و بمقدار یک جز از ادویه کشته مس اضافه شده و با مسکه و شیر مصرف شود۔ البته در بیان بدرقه های کشته مس بین اطبا و حکما اختلافاتی وجود دارد.
در کشته کردن مس از فلزات دیگر و گیاهان خاصی استفاده میشود و برخی از این گیاهان بسیار نایابند و بیشتر ماهرین سنیاسی آگاهی بیشتر نسبت به آنها دارند
■ خواص و فواید: کشته مس در درمان امراض بلغمی و سرد تاثیر بسیار قوی دارد. در درمان فلجها و لقوه ها استفاده میشود.
کشته کامل مس سرفه های بلغمی . آسم. امراض معده و کبد .نواسیر. قولنج. درد مفصل. سلسله البول .جریان منی و عفونتهای زنان را درمان میکند. مقوی باه و امساک میباشد.
برخی از سنیاسیان بر این باورند که کشته مس درمان اکثر بیماریهاست و در حد مبالغه چنین میگویند که مردگان را زنده میکند ۔ منظور از این گفته تاثیر بالایی درمانی ان است وگرنه مردگان را زنده کردن کار خداست و لاغیر ۔
یکی از دوستان بنده ترکیبی از کشته مس با کشته شاخ گوزن را تجربه کرده بودند و از خواص  آن در قوت باہ و امساک تعریف بسیاری میکردند.
● منظور از نوشتن این مقالات آشنایی اطبا و محققان طب سنتی با کشته سازی و انواع کشته ها و خواص و فواید آنها میباشد و به هیچ عنوان به تجویز  آنها توصیه نمیشود۔
رازهای کشته سازی و رموز  استفاده از کشته جات مواردی هستند که در چند مقاله نه قابل بیان هستند و نه قابل فهمیدن . و این علم تنها از محضر استاد کامل و بعد از تجارب بسیار بدست خواهد امد۔

چونکه بیان روشهای تکلیس مس در اینجا ضروری بنظر نمیرسد به همین حد اکتفا میکنم .
                       موئد و موفق باشید
                                 انوش شادزهی سرجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


+ هشت = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,420 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>