سنبل الطیب

Spike_Nard_Oil450px-Valeriana_officinalis_jfg1

مزاج:عضلانی غدی،خشک گرم      بدل:قرنفل،دارچینی       مصلح:زنیان، ادویه گرم خشک            مقدار مصرف: دو تا سه گرم افعال واثرات :عضلانی غدی یعنی مقوی غدد و محلل اعصاب است.در خون حرارت بوجود آورده که در نتیجه­ ی آن تولید صفرا در بدن شروع میشود.   خواص وفواید:مقوی معده و روده ها ،قلب وعضلات ،مولد حرارت وخون، دافع ضعف کبد وطحال وکلیه ها وغدد، دافع سوزش مغز و اعصاب، دافع تبهای عفونتی ومدر حیض است. سنبل الطیب از لحاظ مزاج خود قایم مقام دارچینی و قرنفل است وتقویت کننده معده و امعا است. قلب را تحریک کرده و حرارت غریزه بدن را افزایش میدهد و بدن را تقویت میکند. بلغم را خشک کرده و ریاح را خارج میکند و نیز حرارت را در کبد و کلیه ها جمع کرده که باعث تقویت آنها میشود.

با محلل بودن خود بر اعصاب تاثیر گذاشته سوزش مغز واعصاب را برطرف میکند. غدد را به تسکین در آورده تحلیل آنها را رفع کرده باعث تقویت آنها میشود.مخصوصاً در درمان فلج تحریک اعصابی یعنی فلج دست وپای چپ بسیار مفید است.یعنی در درمان فلج سمت چپ همراه با ادویه عضلانی غدی دیگر تاثیر تریاق دارد.بعلت محرک بودن عضلات، عضلات رحم را تقویت کرده وعوارض اختناق­الرحم تشنج، رعشه ونفخ رحم را برطرف میکند.با تولید حرارت موها را دراز و سیاه میکند.

توجه:داروهای عضلانی غدی وغدی عضلانی هیچگاه برای ورم کبد و رحم و یرقان مفید نخواهند بود.مگر در زمانی که بر اثر تحریک اعصاب غدی یا عضلانی اعصابی کبد و رحم در حالت تحلیل قرار گرفته باشند.هنگامی که دارویی اثرات خشکی داشته باشد آن دارو برای یرقان مفید نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


2 + = هشت

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>