زنان ایران زمین را دریابید

images.;;
هنگامی که انسانها مطابق با اصول فطری زندگی خود را سپری می کنند خود به خود به طرف صحت جسمانی و روانی گام بر می دارند وهرزمان بر خلاف اصول فطری عمل کنند وقوانین را زیر پابگذارند گرفتار وشکار بیماریهاخواهندشد. موضوعی که می خواهم درباره آن مطلبی عرض کنم درباره زنان وزایمان است .
زنان زینت دنیای ماهستندولطافت وزیبائی را خداوند به آنان عنایت فرموده است.
وبهمراه زیبایی هایشان خدا نعمت بزرگ دیگری نیز به آنان عنایت فرموده وآن اینکه از برکت وجودآنها زندگی لبخند زده ومتولد می شود.به دنیا آوردن طفلی وبه وجود آمدن یک زندگی موهبتی عظیم است که خداوندآن را مختص زنان گردانیده است.
اگرچه این مسئولیت دردهای خاص دارد وزیبایی زنان وظرافتهای بدنی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد ولی خنده یک کودک وتبسم زندگی ارزش همه این فداکاریها واز خودگذشتگیها را دارد.
اگرچه بر اثر بارداری وزایمان ظاهر زنان متاثرمی شود ولی باطن آنانرا چنان آرایش شده وآنان با چنان کمالاتی آراسته می شوندکه شاید قابل وصف نباشد .ونیز قوتهای پنهان درون آنان آشکار می شود وامیدی که می توانددنیای آنان را منور گرداند وجود پیدا می کند.
تولد یک نوزاد فرایندی است که بعد از نه ماه بارداری با فشارهای جسمی و روحی و درد بسیار همراه است.ولی هر دردی که مادر هنگام زایمان برداشت میکند نه تنها از نظر شرعی ثواب و اجر برای او نوشته می شود و مقام زن در بارگاه الهی بالا می رود بلکه با برداشت و تحمل این دردها تواناییها و قابلیت خاصی در او شکل می گیرد.و مقاومت در مقابل بسیاری از بیماریهای جسمی و روانی را بدست می آورد و فرزند نیز در این فرایند اگر بصورت طبیعی متولد شود در صحت و سلامت او تاثیر شگرفی خواهد داشت.تحقیقات ثابت کرده که فرزندانی که در زایمان طبیعی متولد شده اند بسیار باهوش تروقوی تر از سزارینی ها هستند.بنده در واقع خواستم از دردی صحبت کنم که حالا گریبانگیر زنان جامعه ما شده است و آن مصیبتی به نام سزارین است.طبق جدیدترین آمار میزان سزارین در ایران بسیار بالا رفته و پنج برابر کشورهای دیگر وحتی در برخی ازبیمارستانهای کشور تا۱۰۰درصدآمار داده شده است.عللی که ماهرین فن آنها را تشخیص داده و نیز عللی که بنده آنها را نیز مسبب افزایش سزارین در ایران می دانم به شرح ذیل است:
۱-دخالتهای پزشکی بی مورد:الف)تجویز نا بجای قرص آهن برای همه زنان حامله(آهن و فراورده های آن بر عظلات بدن اثری قوی داشته و آنها را تحریک و منقبض می کند در نتیجه بر اثر قوی شدن عظلات رحم زایمان طبیعی ممکن نخواهد بود.اگر چه قرص های آهن برای بعضی ها مفید خواهند بود ولی مطمئن باشید که برای هر گروه خونی و هر مزاجی هیچگاه مفید نخواهد بود)
ب)استعمال داروهای مسکن و انقباضی زودتر از موقع و بی مورد
۲-انتخاب اشتباه مادران:در این باره میتوان گفت زنان بعلت عدم آگاهی علمی از تاثیرات مثبت یک زایمان طبیعی و نیز نداشتن تقوی و ایمان کامل از درد زایمان می ترسند وتن به سزارین میدهند و برخی دیگر سزارین را مد فهمیده و بسیار جاهلانه آن را انتخاب می کنند.
۳-عدم تحرک در دوران بارداری
۴-کم کاری و نبود وجدان کاری:کارکنان زایشگاه ها چون نمی خواهند ریسک یک زایمان طبیعی را متحمل شوند و مجبور نشوند که از دستگاه واکیوم و غیره استفاده کنند فورا بیمار را سزارین میکنند و مسئله دیگر اینکه برای هر عمل جراحی پول بیشتری به جیب عاملین می رود.این مورد نه تنها در بحث زایمان زنان بلکه در بیماریهای دیگر نیز اگر چه نیازی به جراحی و بی هوشی نباشد بیمار مجبور به چشیدن طعم چاقوی جراح خواهد شد.این موضوع در شهر های دور از پایتخت به وضوح و وفور مشاهده می شود و هیچ وجدان بیداری نیز احساس به بیان این مطلب ونیزپی گیری ورفع آن نمی کند.
در آمریکا هیچ پزشکی نمی تواند بدون علت پزشکی قابل قبول اقدام به سزارین کند و اگر از پزشکی چنین کاری سر بزند حتما توبیخ خواهد شد.
۵-بالا رفتن سن بارداری و…..
سزارین بی مورد اثرات بسیار مخربی بر مادر و فرزند او در پی دارد و اگر درست بررسی شود ضررهای مالی و اجتماعی و روحی و روانی آن بسیار آشکار به نظر خواهد رسید.
در بعضی کشورها کلوپ های حمایتی از سزارینی ها تشکیل داده اند زیرا چنین زنانی نتوانسته اند که موفقیت بزرگ را کسب کنند و آنها معتقدند که زنانی که سزارین شده اند باید از نظر روحی حمایت شوند.راه حل هایی که ما برای رفع این مسیله ارایه میدهیم :
الف)اینکه علل فوق بررسی و رفع شوند.
ب)مشاوره درست و مناسب و ارایه آموزش های لازم برای زنان باردار
ج)مدیریت صحیح در بیمارستان ها و زایشگاه ها و ارزش نهادن به مقام انسان.(درباره نحوه پرداخت حقوق و حق الزحمه کارکنان  فکر شود تا گرفتار حرص و صفات حیوانی نشوند و به خاطر پول ونیز راحتی کار خود،شکم و رحم بیماران را پاره نکنند)
د)تربیت ماماهای ماهر چون کار ماماها بسیار بهتر از پزشکان گزارش شده است.زیرا آنها بنابر نداشتن امکانات اجبارا تمام استعداد خود را برای یک زایمان طبیعی به کار می برند.
ح)طبق تحقیقات قانون اعضای مفرد تنها با برنامه غذایی مناسب میتوان هر دردی را درمان کرد.تنها با توکل و استمداد از خدا و برنامه غذایی مناسب از ماه ششم به بعد می توان یک زایمان طبیعی را برای هر مادری رقم زد.برنامه غذایی که ما در این مورد توصیه می کنیم غذاهای مزاج گرم خشک و گرم تر و تر گرم است با استفاده از چنین غذاهایی انقباض شدید عضلات متعادل شده و زایمان به صورت طبیعی صورت خواهد گرفت و سلامت مادر و نوزاد تضمین خواهد شد.
این جملات درد دلی بود که می خواستم مطرح کنم شایدمسئولان امر کاری کند که مادران و فرزندان آنها بتوانند هر مرحله از گذر زمان را مطابق با اصول فطری جلو بروند و صحت و سلامت جسمی و روانی هر فرد از جامعه و نسل های آینده تامین شود.
به امید آنکه ذهن ها نظام فطری حاکم بر این کاینات را فهمیده و درک کنند و با عمل بر این نظام فطری چند صباح زندگی همراه با عزت و سلامت سپری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


هفت × 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,420 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>