نفث­ الدم(خلط واستفراغ خونی)hemoptysis، نفث­ المده(خارج شدن چرک وعفونت از دهان وگلو)

swqnh6100809801793

نفث ­الدم(خلط واستفراغ خونی)hemoptysis، نفث­ المده(خارج شدن چرک وعفونت از دهان وگلو)

منظور از نفث­ الدم خارج شدن خون همراه با خلط از دهان و نفث­ المده به خارج شدن چرک و عفونت از دهان و گلو  گفته میشود.

هر بیماری که با خلط خونی یا استفراغ خونی به پزشکان محترم مراجعه کند بیمار فورا به  رادیوگرافی ومعاینات بدنی  دستور داده می­شود.

سوال؟   سوال اینست که هنگامی که از بدن بیماری خون خارج میشود خواه از هر قسمت بدن که باشد چه از ششها، معده، گلو و یا دهان معالجین فوراً دستور به گرفتن آزمایشات یا عکس برداری وغیره میدهند. وبا  نتیجه آنها محل اشکال شناسایی شده و داروهایی تجویز میشود.با تجویز داروها امکان درمان موقتی یا عدم موفقیت معالج در درمان بیماری وجود دارد. علاوه از عوارضی که ممکن است که بیمار به آنها گرفتار شود وهیچ پزشک صاحب فطرت سلیمی نمیتواند آن را انکار کند.ولی در طب اسلامی اصول جاری کردن یا قطع کردن جریان خون بسیار واضح و روشن است.

اصول اخراج خون: خارج شدن خون یا هر نوع رطوبتی از بدن در هر حالی با هم متفاوت هستند.هنگام خروج خون از بدن اخراج رطوبات قطع شده و با خارج شدن زیاد رطوبت از بدن اخراج خون قطع میشود.با فهمیدن این اصل و قانون هر نوع اخراج خون واخراج رطوبات از بدن به آسانی قابل تشخیص و درمان است.

متوجه این نکته باشید که طبق نظریه قانون اعضای مفرد هرگاه از هر نقطه­ ای از بدن که اخراج خون صورت بگیرد بر اثر تحریک عضلانی وسوزش وغلبه سودا است وچونکه تحریک عضلانی دو حالت دارد در صورت اول یعنی عضلانی اعصابی اخراج خون از سر گرفته تا معده دیده میشود و در حالت دوم از کبد گرفته تا مثانه، کلیه­ ها، اعضای تناسلی، مقعد و رحم امکان خونریزی بیشتر است. اخراج رطوبت از بدن بر اثر سوزش یا تحریک اعصابی است و چونکه دو حالت دارد اخراج از سر تا شکم بعلت تحریک اعصابی عضلانی و اخراج از از کلیه ­ها، اعضای جنسی و رحم و مقعد بعلت تحریک اعصابی غدی صورت میگیرد.

نفث­ المده

طبق تحقیقات قانون اعضای مفرد  تنها در تحریک غدی بوجود می آید و از زخم یا غده­ای عفونت و چرک خارج میشود.هر نوع غده اضافی در بدن اگر زود تحلیل شود متعفن نمیشود  ولی اگر بعلت اشتباهات درمانی در بدن رشد کند حتماً عفونت میکند. بعضی اوقات  خود به خود رسیده و داخل آن متعفن میشود وگرنه یک معالج هوشیار داروهای غدی عضلانی داده استعداد رسیدن این غده ها را بوجود آورده و باعث خارج شدن همه مواد از غده میشود.همین حالت در زخم و ورم ششها دیده میشود هنگامیکه بیمار تی بی  تحریک بدنش غدی عضلانی شود زخمها  متعفن  میشوند و بعضی اوقات در ذات­ الجنب  که در اثر سوزش و ورم غشای مخاطی بعلت تحریک غدی عضلانی  بوجود می آید  مواد اورام متعفن  شده و خارج میشوند وحالت مزمن آن سل نامیده میشود.

درمان: چونکه  علت بوجودآمدن عفونت و چرک   تحریک غدی عضلانی است درمان آن باید با اغذیه و ادویه غدی اعصابی تا اعصابی عضلانی صورت بگیرد تا بصورت طبیعی ودرست همه مواد متفن از راه ادرار و مدفوع از بدن خارج شوند.

علم الامراض ص۲۴۷ حکیم محمد یاسین دنیاپوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


2 − یک =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>