قانون اعضای مفرد در یک نگاه

imagesCAKD307X
نظریه اعضای مفرد تحقیقی است که ثابت کرده بیماری ها در اعضای مفرد(عضلات،اعصاب، غدد)بوجود می آیند و بعد از آن در عملکرد اعضای مرکب (معده، روده ها، مثانه و…..)افراط، تفریط و ضعف ظاهر میشود و در درمان به جای توجه به اعضای مرکب اعضای مفرد مد نظر قرار میگیرند زیرا تمامی اعضای مرکب بدن انسان، از بهم پیوستن بافت های مفرد ساخته می شوند.
طبق این نظریه،بدن انسان تحت اعضای مفرد تقسیم شده است که آنها اعضای ریئسه(قلب،مغز،کبد)بوده که مراکز عضلات اعصاب و غدد میباشند و ساختار هر یک از آنها جداگانه و خاص می¬باشد.
هر بافت از هزاران سلول ساخته شده است و هر سلول در درون خود حرارت، قوت و رطوبت دارد که اعتدال آنها سبب صحت بدن است.به دلیل افراط و ضعف در عملکرد سلول ها اعتدال حرارت،قوت و رطوبت درون سلول بهم خورده،بیماری ها بوجود می آیند.
اثر بهم خوردن تعادل درون سلولی بر بافت ها می افتد و بافت ها(عضلات،غدد،اعصاب)متاثر می¬شوند و عملکرد اعضای مربوطه خود را مختل میکنند و افراط ،تفریط و ضعف آنها به شکل بیماری و علامت ظاهر میشود.و در درمان با درست شدن افعال اعضای مفرد از یک سلول گرفته تا اعضای رییسه عملکرد همه درست میشود .همین نظریه اعضای مفرد است.
قبل از این نظریه با واسطه یا بدون واسطه بوجود آمدن بیماری ها را مربوط به اعضای مرکب می دانستند به طور مثال بیماری های معده،روده ها،شش ها،حتی اعضای جنسی را از اختلال عملکرد انها میدانستند یعنی اختلال در کار معده را علت بیماری تشخیص میدادند و درد معده، سوزش معده ،ورم معده، ضعف معده،سوءهاضمه و غیره را بیماریهای معده میدانستند.ولی در حقیقت چنین نیست زیرا معده عضویی مرکب است و در ساختار آن عضلات غدد و اعصاب دیده میشود. به همین خاطر هر بافتی که دچار مشکل شود مطابق با مزاج همان بافت علایم و بیماری ها بروز میکنند مثلا اگر در عملکرد عضلات خلل وارد شود درد معده و اگر غدد معده دچار اشکال شوند سوزش معده و اگر اعصاب معده تحریک شوند اسهال رخ میدهد.
لهذا در بحث بوجود آمدن بیماری ها و درمان به جای توجه به اعضای مرکب بررسی عملکرد اعضای مفرد و کار بر آنها باعث تشخیص صحیح و درمان قطعی خواهد شد.

3 comments on “قانون اعضای مفرد در یک نگاه

  1. سلام نگفته بودید کدام قسمت سایت قانون جالبه.میتونیدتلفنی درتماس باشید.البته اگر به طب تمایلی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


یک × 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,420 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>