زعــفـران

زعفران      zafero()ههععon

مزاج: گرم خشک (غدی عضلانی)

افعال و اثرات:  مزاج غدی عضلانی دارد.  محرک غدد ، محلل عضلات و مسکن اعصاب است. با تأثیر شیمیایی باعث تولید خلط صفرا در خون میشود.  کمبود صفرا وحرارت را در بدن جبران میکند. سردی بدن را برطرف و فرد با مصرف آن احساس گرمی می کند.

خواص: محرک و مقوی کبد ، غدد و غشای مخاطی ، مولد صفرا ، محلل ، مفتح ، مخرج بلغم ، مدر حیض ، مخرج جنین ، منقی و مقوی رحم ، مقوی باه ، قابض ، دافع تشنج و مفرح است.

توضیحات:

بعلت اینکه دارویی خوشبو است مفرح است . حالت تحلیل مغز را به تسکین تبدیل کرده باعث تقویت آن میشود.

چون محرک ومقوی کبد است علایم تسکین کبد مانند عظم (افزایش حجم و بزرگ شدن)کبد و طحال را رفع کرده باعث بازگشت آنها به حالت اصلی میشود.   در درمان ورم غدد بدن موثر است.

چون خاصیت مخرج جنین دارد برای تسهیل زایمان یک تا دو گرم جوشانده آن تجویز میشود.

به همراه چای برای درمان قطع قاعدگی زنان بسیار مفید است و باعث جاری شدن حیض میشود. در درمان تشنج رحم نیز استفاده میشود و بنابر همین خواص مقوی رحم گفته میشود.

نکته:

صفرای صالح و حرارت باعث اخراج ریاح و لطافت روح میشوند و در نتیجه آن قلب فرحت و سرور احساس میکند و زعفران تاج سر ادویه جاتی است که چنین خاصیتی دارند.

برای رشد و نمو جنین در شکم مادر حرارت مناسب بسیار لازم است. به همین خاطر خداوند متعال زنان را مزاج گرم داده تا غذارسانی و رشد جنین به وجه احسن صورت گیرد. نوزادانی که ضعیف و بیمار هستند علت آن را میتوان تبدیلی مزاج طبیعی مادران در زمان حاملگی بیان کرد. یک درمانگر و طبیب هنگام درمان ضعف و بیماری نوزادان باید به درمان مادر نوزاد هم توجه داشته باشد تا شیر مادر مقوی شده باعث تقویت شیرخوار شود. زنان باردار باید مقویات غدی داده شوند تا رحم تقویت شده و مزاج طبیعی آنها حفظ شود. به مقدار و زمان تجویز این نوع مقویات باید توجه خاص کرد. بهترین و موثر ترین داروی تقویت رحم و غدد مربوطه زعفران است.

بعضی اوقات بعلت تحریک اعصابی و غلبه بلغم ، عضلات ضعیف و بدن سرد میشود ، درد زایمان قطع و جنین نیز خارج نمی شود. اگر چنین حالتی تا دو روز طول بکشد خطر مردن جنین در رحم وجود دارد. در چنین صورتی جوشانده دو گرم زعفران همراه با چای هر نیم ساعت تجویز شود. بعد از مصرف دو یا سه استکان جنین خارج خواهد شد.

شیاف و حب برای درمان نازایی

هوالشافی: زعفران ۱۲ گرم ، مصبر ۱۲ گرم ،مرمکی ۲۴ گرم

همه را باهم ترکیب کرده قوام داده شوند. حب به اندازه نخود وشیاف مناسب ساخته شود. زنانی که مشکل نازایی دارند روزی دوبار صبح و شب یک شیاف در رحم خود قرار دهند و یک حب روزی چهار بار همراه با آب مصرف کنند. مشکلات نازایی بسیار زود برطرف خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


+ چهار = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>