معجزه گری با نام اسطوخودوس

wxuqvfffuj93k0clms 66389272165005946572

اسطوخودوس

به عربی اسطوخودوس یا حافظ الارواح

مزاج: گرم تر    افعال واثرات: غدی اعصابی است. یعنی محرک غدد ، محلل عضلات و مقوی اعصاب است.

خواص: مفتح سُدّه ، مخرج رطوبات غلیظه ، مقوی و مُنقّی مغز ، قاتل کرم شکم ، مسهل سودا ، کاسر ریاح ، ملطف ، دافع حرارت و نفس تنگی است.

توضیحات:

اسطوخودوس چون مقوی و منقی مغز و مخرج رطوبات غلیظ است در درمان صرع دماغی و فراموشی بسیار موثر است. دارویی مفید برای فلج سمت چپ و لقوه است. چون مغز و اعصاب را شستشو میدهد تریاق سر درد و درد شقیقه و درد چشم است. درد شقیقه چون به علت غلبه گرمی خشکی در بدن ایجاد میشود اسطوخودوس خاصاً برای آن مفید است. درد شقیقه هنگام طلوع خورشید شروع شده و با افزایش دما درد هم بیشتر میشود.

باید گفت که هنگامی که صفرا تولید شود سودا از بین میرود و همه علایم غلبه سودا خصوصاً مالیخولیای مراقی ، نفخ و ریاح و بی خوابی نیز بر طرف میشوند. رعشه دست و پا که بر اثر تحریک شدید عضلات غیر ارادی ایجاد میشود و   تپش قلب که آن نیز در اثر تحریک ماشینی عضلات و قلب بوجود می آید در درمان آنها اسطوخودوس بسیار مفید است. برای درمان رعشه تنها مصرف اسطوخودوس یک ونیم تا دوماه مفید خواهد بود.

نکته: اسطوخودوس از لطافت بسیار بالایی برخوردار است و با لطافت خود مواد غلیظ را از بدن خارج میکند و به همین دلیل محلل و مفتح سدّه  و موانع ایجاد شده در عروق بدن است. اسطوخودوس برای باز کردن موانع و سدد کبد و طحال بسیار موثر است.

هنگامی که براثر تحریک غدی عضلانی (غلبه گرمی خشکی) فضولات در عروق مغزی جمع شده و علایمی مانند جنون ، فراموشی و بی حسی دست و پا بروز کند با استفاده از اسطوخودوس و اسرول و گشنیز با هم ، تاثیرات درمانی ظاهرخواهند شد. بی خوابی و بیقراری مجنون رفع شده ، به خواب میرود و هر روز که بگذرد تاثیرات درمانی بیشتر ظاهر خواهند شد.

دانشجویانی که از ضعف حافظه شکایت دارند با مصرف این دارو حافظه آنان تقویت شده و فراموش شده ها را نیز به یاد خواهند آورد. تقویت ذهن و حافظه خاصیت مخصوص اسطوخودوس است.  کسانی که مزاج گرم دارند در فصل گرما دست و پاهایشان بی حس میشوند در این موقع جوشانده اسطوخودوس بسیار مفید دیده شده است. مالیخولیا علامت مخصوص سودا است . با مصرف اسطوخودوس مواد سوداوی خارج شده و وسواس و دیوانگی درمان میشوند.

اسطوخودوس برای تنقیه مغز دارویی بسیار مفید است و علامات تسکین اعصاب مانند سکته ،بی هوشی ، اختلال عقل ، صرع و غیره را برطرف میکند.

ا سطوخودوس با تاثیرات دارویی خود به تدریج مغز و اعصاب را تقویت کرده و علایم را رفع میکند

                                                                                 مجربات

                                                                             برای درد شقیقه

هوالشافی : اسطوخودوس ۴گرم ، گشنیز ۴ گرم و فلفل سیاه ۸ دانه

همه را شب در آب خیسانده صبح ناشتا قبل از طلوع آفتاب آن را تمیزکرده آبش مصرف شود. روزانه یک دفعه کافی خواهد بود. درد ظرف دو روز برطرف خواهد شد. برای سرگیجه ، بی خوابی ، فراموشی و ضعف مغز و اعصاب خاصیت تریاق دارد.

                                                                               برای صداع

هوالشافی: اسطوخودوس ، عود صلیب ، نوشادر، فلفل سیاه ، اسرول هم وزن

مقدارخوراک: یک گرم روزی ۴ بار همراه با جوشانده هل و زیره سبز

افعال و اثرا ت:  برای بازکردن عروق مغز دارویی بسیار مفید است و برای همه علامات مسدود بودن عروق مغز مانند صداع ،جنون ، بی خوابی ، سرگیجه و فراموشی نسخه ای معجزه آسا است.

                                                                            عظم کبد و طحال

هوالشافی: اسطوخودوس ،نوشادر ، فلفل سیاه ، عصاره ریوند

مقدار خوراک : یک گرم روزی ۳ بار

با مصرف این داروی بیمار روزی دو تا سه با ر اسهال شدید باید داشته باشد.

افعال و اثرات :تاثیرات غدی اعصابی دارد. سدّه کبد و طحال را رفع کرده و در مدت کوتاهی آنها را به حالت اصلی بازمیگرداند. برای استسقای ذقی (آسیت) هم داروی بسیار مفیدی است.

بندگان خدا به خدا رجوع کنید واز خدا بخواهید  که  همیشه و همه جا یاری تان کند.

در حدیثی چنین آمده که خداوند هیچ بیماری را در دنیا نفرستاده مگر اینکه شفای آن را نازل فرموده است. کسانی که خواستند بدانند خدواند آنان را آگاه ساخت و کسانی که نخواستند آنان را در جهل خود باقی گذاشت.

پس از خدا علم بخواهید تا راهنمایی شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


7 + چهار =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>