درد استخوان و درد عضلات

 

جناب استاد درد استخوان چه تفاوتی با درد عضلات دارد؟ اصول درمان آن را توضیح دهید؟

جواب: با شنیدن نام درد ، معالجین فوراً داروی مسکن تجویز میکنند یا خود بیماران بدون تجویز داروهای مسکن مصرف میکنند تا درد ساکت شود.  ولی هنگامی که تاثیر (نئشه) داروها از بین برود درد دوباره شروع میشود.  در چنین حالتی باید علت اصلی درد را جستجو و درمان کرد تا درد بصورت قطعی رفع شود.

باید بدانید که درد استخوان به علت کمبود غذای استخون در خون بوجود می آید. و اگر بیمار به درد دایمی استخوان گرفتار شود با گذر زمان استخواهایش به قدری ضعیف خواهند شد که کج شده یا به راحتی دچار شکستگی میشوند.

علت اصلی این مسئله افزایش آهن خون است . برای درمان ، غذاهای حاوی آهن را قطع کرده ، غذاهایی تجویز شود که حاوی مقادیر زیادی کلسیم باشند. آب قلم استخوان در چنین مواردی بسیار مفید واقع خواهد شد.

برعکس این ، درد عضلات پاها،  به علت تسکین عضلات بوجود می آید و با داروهای عضلانی غدی و غدی عضلانی میتوان براحتی آن را درمان کرد . در چنین مواردی از داروهای فارموکوپیا مانند حب مقوی خاص ، ملین غدی عضلانی و تریاق تبخیر میتوان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


هشت × = 64

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>