خواص گردو

Walnuts with leaf.

گردو

مزاج: گرم به درجه دوم و خشک در درجه اول بعضی به علت روغن آن مزاج آن را گرم تر نوشته اند اما باید دانست بر اثر استفاده از موادگرم تر دهان زبان وگلو دچار سوزش نمیشود.

عملکرد و تاثیرات: غدی عضلانی یعنی محرک غدد ، محلل عضلات و به تسکین در آورنده اعصاب است . صفرا و حرارت بوجود می آورد . حرارت غریزی بدن را کمک میکند به همین خاطر برای حفاظت جوانی و اعاده شباب مفید است.

خواص: مقوی حواس ظاهری و باطنی ، روح ونفس است. مولد حرارت صالح ، مشتهی و مبهی ، ملین و مقوی معده و امعاء و کلیه ومثانه است. مولد شیر و منی ومحرک باه ، مدر حیض و مقوی رحم است.

گردو چون خواص دارو یی غذایی دارد ، هم غدد را تحریک کرده حرارت بوجود می آورد و هم اینکه اجزای غذایی آن باعث رشد و نمو بدن میشوند.

توضیحات فواید:

ضعف کلیه و مثانه و کبد را رفع کرده در جسم حرارت و قوت بوجود می آورد.

تاثیر گردو بر قلب و دماغ بسیار محسوس است. بعضی از حکماء مشابهت ادویه و اغذیه را با اعضای بدن دلیل داشتن مناسبت و وتاثیر خاص آنها بر آن اعضا میدانند وچون گردو شباهت خاصی با مغز دارد به همین خاطر آن را مقوی مغز میدانند.

در واقع گردو به علت اینکه مولد حرارت غریزی است پرده غدی بر مغز را تحریک کرده وباعث تقویت آن میشود.

با تقویت کلیه ها و تولید منی تاثیر قوی بر نیروی باه دارد. گردو برای زنان نیز مفید است. دربدن آنها باعث تولید وتقویت خون میشود. پستانها را منقبض کرده ، باعث زیبایی آنها میشود. عادت ماهانه را تنظیم کرده وعفونت رحم و واژن را ازبین میبرد. زندگی و جوانی جدیدی در زنان بوجود می آورد ، رحم را تنگ و تقویت میکند.

حوا س ظاهری و باطنی ، روح ونفس زن و مرد را تقویت و زندگی جدیدی بوجود می آورد. درفصل سرد مصرف آن بعد از غذا در بقای صحت و قیام جوانی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


سه × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>