تریاک ، افیون

drugs01 imagelky65vbnjs

تریاک

مزاج: خشک وسرد در درجه چهارم   مقدارک خوراک: نصف برنج تا چهار برنج

افعال و اثرات: سم عضلانی اعصابی است یعنی عضلات را به شدت تحریک ، غدد را تسکین و اعصاب را به تحلیل در می آورد.

عملکردهای مخصوص: ادویه و اغذیه ای که افعال و اثرات و مزاج یکسانی داشته باشند بسیارند ولی هر یک از آنها با داشتن شکل ، رنگ ، بو و ذایقه مخصوص خود در افعال اثرات و مزاج خود تفاوت محسوسی با دیگر ادویه هم مزاج خود دارد .

توجه داشته باشید که در مزاج و عملکرد تفاوتی ندارند بلکه فرق آنها در میزان و قوت تاثیر آنهاست. بعضی از ادویه چنان افعال و تاثیرات قوی و شدیدی دارند که فوراً بر خون تاثیر گذاشته و به همه بدن سرایت میکنند و حتی ممکن است باعث مرگ شوند. به چنین ادویه ای سم گفته میشود. در هر نوعی از موالید ثلاثه اینچنین ادویه زهر آلودی یافت میشوند و به ادویه ای که تاثیرات سمی و شدید داروها را بتوانند رفع کنند تریاق گفته میشود.و به مرکباتی که از سموم و زهرها ساخته میشوند اکسیر میگویند و اگر اکسیرات درست استعمال نشوند اثرات سمی آنها در بدن ظاهر خواهند شد. همانگونه که عوارض و نقصانات داروهای طب فرنگی واضح و آشکار است.

خواص: مسکن ، مخدر و منوم شدید ، مغلظ رطوبات ، قابض ، حابس الدم ، مانع اسقاط حمل ، دافع سوزش ، قاطع صفرا ، دافع سوزش کبد و کلیه و مثانه و امعاء، مسکن اوجاع و دافع حمیات مزمن است.

افیون مسکن مخدر و منومی قوی است به همین خاطراز آن برای تسکین دردها و مواردی دیگراستفاده میشود . از این خواص افیون هم عوام وهم معالجین طب فرنگی استفاده میکنند. توجه داشته باشید که تنها ساکت کردن درد نه تنها صحیح نیست بلکه کاری اشتباه است. دردها و امراض باید با اصول درست و طبق تحریکات درمان شوند وگرنه احتمال غلبه بیماری و از دست رفتن بیمار وجود دارد وباعث بدنامی معالج خواهد شد.

باید دانست که درمان درد و سوزش با تسکین و تحلیل امکان دارد. افیون و اجزا و مرکبات آن رطوبات و بلغم را غلیظ کرده و با این عمل آن قدر تبرید بوجود می آورند که باعث تسکین عضلات و اعصاب میشوند و در نتیجه خواب و یبوست غالب میشود.

افیون حابس الدم و قاطع صفرا است. ما در کتب و رسایل دیگر نوشته ایم که هرگاه رطوبات و بلغم زیاد شود اخراج خون قطع و غلبه خشکی باعث جاری شدن خون میشود این قانونی کلی است اما این که افیون توانایی حبس خون را دارد تاثیر واقعی و حقیقی آن نیست وحابس الدم بودن آن به علت کثرت برودت است.

برای پیچش خونی شکم تریاک حکم تریاق دارد و برای ادرار خونی و خون دماغ تاثیر اکسیر دارد و بهمین گونه اگر از بینی ، دهان و ششها خون خارج شود تریاک باعث قطع فوری اخراج خون میشود.

دردرمان تبهای مزمن دارویی تسلی بخش است. در مصرف آن احتیاط شود.

توجه:

تریاک چون در درجه بالا و سمی داروهای گیاهی ذکر شده مصرف مداوم و اعتیاد به آن باعث خشکی رطوبات بدن بخصوص مغز شده باعث کاهش شدید قوای آن میشود و قدرت فکر و استدلال را از انسان می گیرد.

همچنین تریاک بر منی مردان تاثیر مستقیم دارد و با کاهش و خشک کردن منی باعث ضعف جنسی حتی در سنین جوانی میشود. البته چون بدنها و نیروها با هم فرق دارند زمان تاثیرگذاری سم تریاک نیز متفاوت است در بعضی زود وبعضی دیرتر.

مصرف کننده تریاک چون تحرک کمی دارد و مجبور به یکجا نشستن است در نتیجه سردی بر جسم غالب و مواد اضافی در بدن انباشته میشوند .

وچون تریاک خاصیت خشک سرد و قوت تاثیر زیادی دارد با مصرف آن یماریهای غلبه مزاج خشک سرد در بدن خیلی زود ظاهرمیشوند. بیماریهای مانند: یبوست ، نقرس ، انواع سرطان، ضعف شدید حافظه ، زخم معده و روده ها ، ضعف بینایی ، بواسیر ، یرقان سوداوی ، سنگ کلیه و …

اگر چه تریاک بیماریها را در بدن تا مدت طولانی پنهان میکند ولی در آخر نمایان خواهند شد. و ظاهر نشدن بیماریها خود مصیبت دیگری است که باعث عدم توجه به درمان به موقع و ریشه زدن بیماریها در بدن میشود.

نظر ما برای رهایی از اعتیاد به تریاک  اینست که در مرحله اول از داروهای گیاهی که هم مزاج با تریاک و دارای خواص مسکن باشند استفاده  شود تا به تدریج بدن حس نیاز به تریاک را از دست بدهد بعد از ان از داروهای مزاج گرم به خصوص گرم تر برای اصلاح ضعفها استفاده شود. در دوران ترک میتوان از این دمنوش گیاهی استفاده کرد. اسطوخودوس ، زنیان ، گل محمدی ، زنجبیل ، آویشن

عادات بد آزادی را از انسان سلب وباعث مبتلا شدن به درد های بیشمار میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


سه + 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>