بررسی علل عدم موفقیت در درمان

thCA99AZWJ

با سلام خدمت شما دانش پژوهان وعلاقه مندان به زندگی پاک ،سالم ومطابق با اصول صحیح وفطری

 مقاله ای در سایت وزین طب شیعه که پیوندش در این سایت نیز موجود است دیدم درباره فراماسونری در صنایع غذایی (که به شما نیز توصیه میشود که حتماٌ آن را مطالعه بفرمایید ) که در آن نویسنده حقایقی را بیان میکند که بنابر سیاستهایی از نگاه وفکر مردم پنهان نگه داشته شده اند.

با مطالعه آن به ذهنم خطور کرد که مطلبی درباره علل عدم موفقیت در درمان بیماریها بنویسم و مطابق با دانسته های خود آن را بررسی کنم تا که خداوند عالم از آن به مردم فایده ای برساند..

.

افزایش آمار بیماران و بیماریها و عدم موفقیت در درمان مسئله ای است در زمان حاضر باعث هدر رفتن جان، مال و وقت مردم شده است.ما ادعا داریم که طب سنتی کامل ترین و صحیح ترین روشی است که با آن درمان همه بیماریها ممکن است و عمل به اصول مطرح شده در آن ضامن پیشگیری از ابتلا به بیماریها است. به قول حکیم محمد صابر ملتانی طب سنتی اصلی ترین روش درمانی و مطابق ترین آنها با اصول فطری است. راهکارهای طب سنتی در پیشگیری از بیماریها و نیز درمان چنان موثر و راهگشا هستند که بجز از معاندین و غافلین از حقیقت و قدرت این طب کسی را توانایی انکار آن نیست. هر صاحب اندیشه و دارای فطرت پاک مجبور به تسلیم دربرابر این گفته است.

 

القای این طب بر انبیا ، اولیا و صاحبان فطرت پاک و عقل سلیم ، از جانب حکیم و علیم مطلق صورت گرفته و همه جوانب آن بصورت کامل در نظر گرفته شده است. اما شیاطین و ابلیسان آدم رو چون دشمن حق و حقیقت هستند کار آنان همین است که با روشنی در جنگ باشند و تاریکی را بر جهان بیرون و نیز درون انسانها سیتره دهند . اما آنها فراموش کرده اند که آنگاه که رسول خدا مکه را فتح کرده وبه داخل کعبه رفته ، بر دوش علی (ع)سوار شده و با عصای محمدی بتهای کوچک وبزرگ را میشکستند بر زبانشان این جاری بود که جاءالحق و ذهق الباطل ان الباطل کان ذهوقا .

هرگاه بر اثر ضعف ایمانی مسلمانان ، باطل غلبه کرده و تاریکی دنیا را فراگرفته خداوند خودش رحمی فرموده و افرادی را توفیق داده و به حرکت در آورده که برای احیای حق در تلاش باشند.

 

از عرض این کلمات منظورم این بود که دیر یا زود خورشید از پس ابرها بیرون آمده و حقیقت آشکار خواهد شد ولی هریک از ما باید در راه احیای حق از جان و دل تلاش کند. خراب کردن بسیار آسان اما ساختن بسیار مشکل است وتوان و همتی بلند میخواهد.به همین خاطر از تمام کسانی که مخاطب ما هستند عاجزانه درخواست داریم که آگاه و بیدار شوند و نیز آگاه و بیدار سازند و از قدرت فکر ، زبان و قلم خود کار گیرند تا حق احیا گردد.

 

عدم موفقیت در درمان مشکلی است که همه روشهای درمانی با آن روبرو هستند و هریک از این روشهای درمانی درپی رفع این مشکل هستند. در اینجا ما می خواهیم به علل عدم موفقیت در درمان در روش طب سنتی به پردازیم و به صورت مختصر آن را بررسی کنیم.درباره علل ناکامی در درمان بیماریها باید گفت که عوامل بسیاری دست در دست هم میدهند تا مشکلی بوجود آید. لذا اولین کار برای حل این مسئله شناسایی علل و بررسی آنها است.

اولین نکته ای که باید عرض کرد اینست که اگر ما میخواهیم در درمان دردها موفق شویم اولین کار اصلاح فکر و عقیده بیمار و همراه و همفکر کردن او در امر درمان است.

بسیاری از بیماران این فکر در ذهنشان القا شده که درمان درد آنها ممکن نیست و تنها برای امتحان شانس خود بعد از تجربه دیگر روشها به طب سنتی رجوع میکنند. کار بر چنین بیمارانی بسیار سخت است. حتی اطبای سابقین توصیه کرده اند که بر بیماری که تخته مشق اطبا شده اند کار نشود. نظر بنده در این باره این است که اگر فردی در خود استعداد و توانایی کاربر چنین بیمارانی را در خود می بیند بر این کار جرات کند ودر ابتدا با سم زدایی شروع کند.

بیماران سرطانی بسیار شنیده و دیده اند که چنین بیمارانی درمان نشده و آخر در این کاروزار جان خود را از دست داده اند و درنتیجه آنها نیز امید خود را از دست داده اند.

در پزشکی مدرن به بیماریهایی که برای درمان آن چاره ای نداشته باشند و در درمان آنها ناتوان باشند نام سرطان داده و بیماران را با روشهایی مانند شیمی درمانی و غیره تنها با امید به کنترل درآوردن بیماری، با خود همراه میکنند.ودر این روش درمانی با وجود پیشرفتهای بسیار تاکنون در درمان سرطان یا درجه پیشرفته بیماری کار موثری نتوانسته اند انجام دهند.

بسیاری از بیماران با این افکار گرفتارند که درد آنها درمان ندارد وبرخی برای بدست آوردن حس ترحم دیگران میلی به درمان خود ندارند ودلایل فکری و روانی دیگر. چنین بیمارانی هرگز درمان نخواهند شد چون فکر و ضمیر آنها درمان و سلامتی نمی خواهد و تا بنده نخواهد خداوند نیز برایش کاری نخواهد کرد.تداوی و استفاده از اسباب عملی است که به دست انسان است ،شافی حقیقی خداوند است آنگاه که خواست خدا و انسان یکی باشد کار صورت خواهد گرفت.

جوانی نزد بنده به همراه پدرش امد.پدرش از ناتوانی جنسی فرزندش می گفت که در اوج جوانی میل و نیروی جنسی ندارد.

بعد از معاینه به نظرم رسید که این جوان مشکل دیگری باید داشته باشد .در خلوت هنگامی که تخلیه روانی شد اظهار کرد که پدرم میخواهد خواهر زاده اش را به ازدواج من در بیاورد و اگر او بخواهد چنین کاری کند من اصلاً دوست ندارم که درمان شوم چون میلی به آن دختر ندارم. در این باره با یقین کامل میتوان گفت بیمار تا نخواهد درمان نخواهد شد. درباره چنین بیمارانی اولین اقدام برای درمان ، تزکیه تفکر آنهاست نه تجویز دارو.

در امر درمان باید کلیه مسایل را به درستی بررسی کرد و آنگاه باید به تجویز دست زد وگرنه روند درمان مشکل بلکه غیر ممکن خواهد شد.

علت دیگر که باعث عدم موفقیت در درمان میشود ، ناتوانی در تشخیص و تجویز طبق اصول درمانی طب سنتی است.

در طب سنتی تشخیص خلط غالب وبوجود آورنده بیماری وتجویز درست دارو برای پایین آورنده میزان خلط افزایش یافته بسیار ضروری است.

به مانند داروهای طب مدرن که تنها خاصیت کنترل بیماری را دارند در طب سنتی نیز چنین داروها و نسخه هایی وجود دارد.ولی چنین داروهایی بیماری را ریشه کن نمیکنند وتنها مانع از تولید خلط افزایش یافته در بدن میشوند. هنگامی که از درمان بحث میشود منظور درمان و ریشه کن کردن بیماری است نه رفع علایم و آثار بیماری و این تنها با تصفیه خون و بازگرداندن آن به حالت اصلی و اولیه  ممکن است. بنابراین یک طبیب باید نسبت به مزاج داروهای گیاهی و خواص آنها آگاهی کامل داشته باشد وبتواند داروهایی تجویز کند که توانایی کم کردن و متعادل کردن خلط غالب در بدن را داشته باشند.اصول مشخص اند ولی باز هم باید توجه داشت که یک طبیب باید قوت اجتهاد داشته باشد وبتواند در طبق نیاز راهکارهای مناسب در امر درمان ارایه دهد.

از علل دیگر میتوان به استفاده از داروهای تاریخ گذشته و قلابی اشاره کرد. اطبا برای همه داروها تاریخ مصرف متعیین کرده اند و این خود دلیلی بر داشتن بنیه علمی طب قدیم است. داروهای تاریخ مصرف گذشته و قلابی توانایی درمانی ندارند و نیز ممکن است در بدن باعث بوجود آوردن فرآیندهایی شوند که که بدن را از حالت طبیعی در آورده و روند درمان را مشکلتر کنند.

علت دیگر استفاده از داروها و غذاهای مسموم شده به مواد شیمیایی است. داروهای شیمیایی درجه سمیات را دارند وکسانی که از انها استفاده کرده اند ممکن است نیروی داروهای گیاهی در درجه پایین برای آنها موثر نباشد. اطبا داروها را به چهار درجه دارویی تقسم کرده اند و در طب سنتی اجازه استفاده از درجه بالای دارویی داده نشده مگر در موارد اورژانسی .حال آنکه در طب مدرن ابتدا از درجه سمیات شروع میکنند.

مقاومت بدن در برابر داروهای شیمیایی معضلی شده که حالا گریبانگیرطب مدرن شده و درمانده اند که با این معضل چکار کنند. در طب سنتی ابتدا با غذا و پرهیز و بعد به تدریج از پایین به بالا از درجات دارویی استفاده میکنند وبا این روش به صورت علمی بر بدن بیمار کار میکنند و با این روش اگر در ابتدا تشخیص درست داده نشود بیمار دچار عوارض نمیشود واگر شود درمان عوارض ساده بسیار آسان خواهد بود.

اشتباهات طب مدرن را بعضی از اطبا نیز انجام میدهند و برای دلخوش کردن بیماری از داروهای قوی استفاده میکنند. با این کار اگر تشخیص و تجویزشان اشتباه باشد بسیار شرمنده خواهند شد و اعتبار آنها زیر سوال خواهد رفت.

استفاده از داروهای شیمیایی تعادل بدن را چنان برهم میزند که بازگرداندن آن به حالت طبیعی اگرچه غیر ممکن نیست ولی بسیار دشوار است. داروهای ضدبارداری و چاق کننده و اشتها آور تاثیراتی قوی بر بدن دارند و برخی همزمان با داروهای معالج طب سنتی از آنها نیز استفاده میکنند. این امر باعث میشود که بیمار بهبودی احساس نکند و از طب سنتی نا امید شود وهرگاه از طب سنتی نامی بر زبان آید می گوید که داروهای آنها را استفاده کردم اما جوابی نگرفتم.حکیم محمد عارف دنیاپوری در کتاب خود مینویسند که اولین کار طبیب در مواجه با چنین بیمارانی تصفیه بدن و خون آنها از عوارض داروهای شیمیایی است بعد معالجه بیماریها.

مسئله غذاهایی که امروزه مردم مصرف میکنندنیز بسیار قابل توجه است.نان ، آب و نمک مردم آغشته به مواد شیمیایی شده است. همه غذاهای آماده و مشروبات کارخانه ای پر از مواد نگه دارنده و شیمیایی هستند و این خود عامل بیمار زایی و پیچیده و سخت شدن روند امر درمان است. لذا در پرهیزات غذایی که به بیمار داده میشود به همه این نکات توجه شود.

علت دیگری که مانع درمان میشود تفکرات و تجربه های ناقص اطرافیان بیمار است. مشکلی که ما داریم این است که همه خود را در همه زمینه ها صاحب نظر میدانند و به خود اجازه رای دادن میدهند.جملات نا امیدکننده، معرفی انواع روشهای درمانی بدون دانستن تواناییهای آنها و مشوش کردن ذهن بیمار مشکلاتی هستند که اطرافیان آنها را بوجود می آورند. اعتماد بر درمانگر و عمل به همه دستورات او اولین شرط در درمان است و اگر بیمار نتواند بر درمانگر خود اعتماد نکند هیچ گاه داروهای این معالج بر او تاثیر مثبت نخواهند گذاشت.

عملکرد بیماردر امر درمان بسیار حائز اهمیت است و قسمت بزرگی از درمان به این موضوع بستگی دارد. اعتماد او بر معالج خود و بکار بستن همه توصیه ها و دستوارات بسیار لازم است .

اگرچه نکات بسیار ظریف دیگری نیز قابل بیان هستند اما چون در اینجا دیگر گنجایش آن نیست بر همین مطالب کفایت می کنیم.امیدواریم که مطالب ارایه شده مفید واقع شوندو ذهن دوستان برای تحقیق بیشتر مستعد گردد. علم دریای بیکرانی است. آنچه که به ما رسیده انتهای آن نیست وهنوز میتوان بر آن کار کرد. تحقیق و تفحص راه انکشاف علوم است. جای تاسف اینجاست که اکثر کسانی که با طب سنتی کار میکنند حس تحقیق ندارند و به آنچه که به آنها رسیده اکتفا میکنند.و این خود علتی است که باعث عدم رشد و بالندگی این علم میشود. مسوولان کشوری کاش توجه بیشتری به احیای این میراث گرانقدر میکردند و راه را برای احیای آن هموار میکردندوقوانینی را که مانع و سدی بر احیای این علم  هستند را اصلاح میکردند ، سرمایه گذاری میشد و برای امور این علم برنامه ریزی میشد. آنگاه روشنی و گرمای این علم امیدی میشد برای جسمهای خسته ودردمند و روحهای افسرده.

ما که در این علم از سرآمدان دنیا هستیم وبنیادی محکم داریم اگر بر آن کار و تحقیق نکنیم دیگران بیشتر ناقدری آن را خواهند کرد . ساختن فضایی علمی و مبتنی بر اصول صحیح درسطح کشوری وظیفه مسوولان و در حدود کم وظیفه هریک از ماست.

خداوند به آنچه دوست دارد و راضی میشود همه ما را راهنمایی فرماید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


6 × = بیست چهار

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>