داروهای مسکن

thCA2GZ4ZY

داروهای مسکن در جامعه امروزه بسیار زیاد استفاده میشوند.با مصرف چنین داروهایی تاثیرات فوری آنها ظاهر شده و فرد دردی احساس نمی کند.در ترکیب این داروها حتماً از مواد نئشه آور استفاده میشود وهرگاه تاثیر آنها از بین برود فوراً درد ها باز میگردند. وهرگاه داروهای مسکن شیمیایی به صورت مسلسل استفاده شوند دیگر داروهای گیاهی تاثیرخود را نشان نخواهند داد و فرد مجبور به استفاده بیشتر ازآن مسکن ها شده و در نهایت به سرطان و علایم سخت دیگر مبتلا میشود.

همه داروهای مسکن ، مخدر و دافع درد دارای یک مزاج نیستند و نه که میتوانند باشند.هریک از این نوع داروها باعث تسکین یکی از اعضای مفرد میشود.داروهای عضلانی اعصابی(خشک سرد)مسکن کبد و غدد و داروهای غدی عضلانی(گرم خشک)مسکن مغز و اعصاب و داروهای ترگرم قلب و عضلات را به تسکین در می آورند.

در وقت نیاز و ناچاری راهی دیگر به جز از استفاده از داروهای مسکن نیست .هنگام جراحی استفاده از مسکنها امری لازمی است ولی کسانی که بر پاهای خود راه میروند و دارند زندگی میکنند با مصرف چنین داروهایی بر خود ظلم میکنند.بیشتر کسانی که درد استخوان دردمفاصل و…. دارند از این داروها استفاده میکنند. دردهایشان ساکت میشود ولی بعد از چند ساعت دوباره شروع میشود.

همانگونه که گفته شد داروهای مسکن یک مزاج خاص ندارند ونه ممکن است یک مزاج داشته باشند لذا بنابر ناچاری اگر لازم بود از داروهای مسکن استفاده شود باید طبق مزاج بیمار داروی مسکن تجویز کرد تا خطری برای برای اعضای ریئسه بوجود نیاید. برای دردهای عضلانی(خشک وسرد) از داروهای غدی(گرم) و برای دردهای غدی(گرم) از مسکنهای اعصابی(تر) و برای دردهای اعصابی از داروهای عضلانی استفاده شود. با این روش دردها هم ساکت میشوند و هم خطری بوجود نخواهد آمد.

هنگام بروز دردها باید علتی را پیدا کرد که باعث آن شده و آن را به صورت ریشه ای درمان کرد. ضعف سیستم درمانی در این است که توانایی تشخیص علت را ندارد و تنها با داروهای مسکن دل بیماران را خوش میکند. تجویز چند داروی مسکن در یک نسخه وتیر در تاریکی انداختن به گمان به هدف خوردن یکی از آنها و با جان مردم بازی کردن گناهی نابخشودنی است.

یکی از دلایل افزایش آمار سرطان و بیماریهای خطرناک دیگر بطور قطع این موضوع است. واگر جلوی این امر گرفته نشود و معالجین راه درمانی درستی پیدا نکنند و تنها بر مسکنها قناعت کنند تزلزل جسمانی و روانی افراد جامعه باعث متلاشی شدن بسیاری از پایه های اجتماعی خواهد شد.

واردات چندهزارتنی داروهای مسکن زنگ خطری است برای هوشیاری و اگر بیدار و هوشیار نشویم وبه این راه ادامه بدهیم به چاله هایی خواهیم افتاد که در آمدن از آنها غیرممکن خواهد بود.

ما که در فکر استفاده بهینه از منابع طبیعی هستیم و از تلف کردن حق آیندگان میترسیم چگونه به خود اجازه میدهیم که سلامتی را که بزرگترین نعمت دنیا است از آنان سلب کنیم. نسل امروز ما اگر بیمار و نا توان باشد نسل آینده چگونه سالم و پرتوان خواهد بود.

عقلها را چه شده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


5 − سه =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,386 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>