هپاتیت و راهکارهای درمانی آن

thCAAL8UD5

درقدیم مردم به کسی بیمار میگفتند که علامتی آزاردهنده و درد خاصی داشت ،ولی بیماریهای امروزی اشکال جدیدی دارند.فرد اگر فرد هیچ درد و مشکلی هم در بدن خود احساس نکند ولی در آزمایشات تشخیص بیماری داده شود خود را بیمار میداند وبه عبارتی دیگر بیمار برای رفع مشکل وعلامت خاصی دارو مصرف نمیکند بلکه برای نرمال شدن آزمایشاتش دارو مصرف می کند. و هپاتیت از این گونه امراض است. امروزه بیماران هپاتیتی بسیار زیاد شده اند. بیشتر کسانی که هپاتیت دارند علامت خاصی ندارند سالم وتندرست بنظر میرسند و هرگاه آزمایش خون میدهند متوجه هپاتیت خود میشوند. بعضی از این بیماران بعد از متوجه شدن از بیماری خود اگر به توصیه کسی پرهیز غذایی کنند و بعد از گذشت چند روز هرگاه آزمایش دوباره بگیرند آزمایشاتشان نرمال دیده میشوند.

درقدیم فقط بیماران دارو مصرف میکردند ولی امروزه همه مردم مجبور به گرفتن آزمایش و مصرف دارو شده اند.یکی از اطبای نامدار چنین گفته است که شخص بیمار بر کارهای روزانه و غذاهای خودش توجه کند که چه میکند و چه میخورد. در واقع آنچه که فرد میخورد آن همان چیزی است که او را بیمار کرده و آنچه که او نخورده او را بیمار نکرده پس آنچه را که میخورده ترک کند و آنچه را که استفاده نکرده شروع به خوردن آنها کند علامات ظاهر شده رفع خواهند.

بیماری در اثر استفاده طولانی مدت از یک نوع مزاج غذایی و ماندن در یک نوع آب وهوا ومحیط بوجود می آید و اگر غذاها و محیط تبدیل شوند بیماری نیز از بین خواهد رفت.

این نکته را به خاطر بسپارید که اگر بیمار به همراه مصرف دارو از غذاهای مضر پرهیز نکند درمانی موفق صورت نخواهد گرفت چون که پرهیز و غذا درمانی بر دیگر اعمال طبی ارجحیت دارد.

در قانون اعضای مفرد به جای اطمینان بر جواب آزمایشات از علم و حکمت کار گرفته و تشخیص داده میشود که بیمار چه نوع یرقانی دارد. اسود دارد یا اصفر. اکثربیماران هپاتیتی یرقان اصفر دارند واگر تنها بر آزمایشات اعتماد شود و بیمار یرقان اصفر به روش یرقان اسود مورد معالجه قرار گیرد بیمار بهبود نخواهد یافت. ما این گفته را که هپاتیتی غیر قابل درمان باشد را قبول نداریم اگر بعد از تشخیص صحیح درست تجویز شده باشد.

درمان هپاتیت

اگر تشخیص داده شود که بیمار مبتلا به تحریک عضلانی اعصابی است داروهای عضلانی غدی، غدی عضلانی و غدی اعصابی تاثیر فوری خواهند داشت و واز یک ونیم تا سه ماه جواب آزمایشات نرمال خواهد بود.

وبرخلاف این نوع اگر تشخیص تحریک غدی عضلانی داده شود حرارت و صفرای اضافی را مد نظر گرفته و اغذیه و ادویه غدی اعصابی، اعصابی غدی و اعصابی عضلانی تجویز شود هپاتیت بطور قطع از بین خواهد رفت. با تجویز دارو بر غذاهای مناسب تاکید شود تا روند درمان به تاخیر نیفتد .

چونکه بیشتر هپاتیتها بر اثر تحریک صفراوی بوجود می آیند باید صفرا را در بدن به اعتدال در آورد. در این باره مشروباتی مانند آب هویج ، آب نیشکر،عرق کاسنی،دوغ و و دمنوش هل و زیره،گل محمدی و رازیانه وغذاهایی مانند برنج ،کدو، بامیه ، شیر، شلغم ،ماش وغیره ومیوه هایی مانندهندوانه ،خیار و شهتوت بسیار مفید خواهند بود. واگر بیمار پیچش داشته باشد اسفرزه با شیر تجویز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


− 1 = چهار

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>