علل و اسباب غلظت خون

th6MB4Y9SO th0596F19P

درباره علل غلیظ شدن خون بررسی های زیادی انجام داده شده است ولی هیچ یک از این تحقیقات به نتیجه قطعی نرسیده اند. برخی علت آن را مصرف غذاهای پرچرب میدانند وبه بیماران توصیه میکنند که نزدیک هیچ غذای چربی نروند ولی تا حال کسی ثابت نکرده که مصرف چربیها به چه علت عامل غلظت خون است. واگر علت غلظت خون ، مصرف چربیها است چرا بعد از قطع مصرف آنها خون رقیق نمیشود. این یک قانون است که اگر چیزی باعث بوجود آوردن مشکلی شود هرگاه آن چیز رفع یا از بین برده شود دیگرنباید آن مشکل وجود داشته باشد. اگر غلظت خون بر اثر مصرف چربیها است پس بعد از قطع چربیها  غلظت خون از بین نمی رود. بقیه دلایل را بر این قیاس کنید.

باید دانست که هر شخصی که غلظت خون دارد لازم نیست که حتما بیماری قلبی داشته باشد. در قانون اعضای مفرد چون قبل از درمان علایم بیماری ، سعی بر این است که علل و اسباب آن را پیدا کنند بنابر این در مورد غلظت خون نیز چنین عمل میکنیم.

مرحوم حکیم محمدیاسین می فرمایند که هرگاه اعضای بدن، افعال خود را درست انجام دهند قوام خون نیز نرمال خواهد بود و هرگاه عملکردعضویی سریع شود ، اعضای دیگر دچار ضعف میشوند. خون به دو علت غلیظ میشود.

۱-در تحریک غدی عضلانی مواد فاضل در خون جمع شده و باعث غلظت آن میشوند. وتا وقتی که آن مواد از خون خارج نشوند خون به حالت اصلی باز نخواهد گشت.

۲-بر اثر تحریک عضلانی اعصابی درجه حرارت خون کاهش یافته وخون به حالت انجماد در می آید و غلیظ میشود که درمان آن با تحریک عضلانی غدی ممکن است. با افزایش حرارت ، خون از حالت انجماد خارج شده و غلظت آن از بین میرود.

نکته:

خون بیماران قلبی در اثر تحریک عضلانی اعصابی غلیظ شده و بر اثر همین تحریک ،  شریانها سخت میشوند ونیز به همین علت رگهای قلب تنگ ویا بند میشوند. با روش قانون اعضای مفرد در یک دوره درمانی سه ماهه میتوان چنین بیمارانی را درمان کرد.

درمان

اگر غلظت بر اثر تحریک عضلانی اعصابی بوجود آمده باشد با داروهای عضلانی غدی و غدی عضلانی غلظت آن از بین میرود و اگر تحریک غدی عضلانی سبب غلظت خون شده باشد داروهای غدی اعصابی ، اعصابی غدی و اعصابی عضلانی تاثیر فوری در رفع آن خواهند داشت.

اگر داروها بعد از تشخیص صحیح تجویز شوند انشاءالله در درمان موفق خواهید شد.

از کتاب اسباب الامراض نوشته استادحکیم محمدعارف دنیاپوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


5 + = شش

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>