بیماری های عادت ماهانه زنان

خون حیض مجموعه فضلات تخمدان ها و رحم است و حیض زنان باعث اخراج موادی از بدن می شود که در صورت عدم اخراج همه نظام بدن زنان تحت تاثیر قرار گرفته و باعث بوجود آمدن امراض بسیاری می شود.‌ بسیار دیده شده که زنانی که دچار قطع عادت ماهانه شده اند به ورم بدن ، ضعف اعصاب ، ضعف بینایی و … مبتلا شده اند.

صحت یک زن را می‌توان بر اساس عادت ماهانه او تشخیص داد و بررسی کرد. تنظیم بودن عادت ماهانه برای زنان امری​ لازم است.

در اینجا به چند مورد از بیماری های عادت ماهانه زنان می پردازیم:

 قاعدگی دردناک

تعریف: نام حالتی است که در دوران قاعدگی در رحم ، تخمدان ها و کمر درد شدید ظاهر شده و حیض بسیار کم آمده و تنها لکه بینی دیده می شود.

علت: سوزش و ورم در غشاهای داخلی رحم، زخم رحم یا جا به جا شدن رحم از جای اصلی خود

نشانه ها: چند روز قبل از عادت ماهانه درد در ناحیه رحم و شانه، گرانی بدن و درد در ناحیه کمر، سردرد و در برخی افراد تب درد کمر و سردرد از علائم آشکار این بیماری است. در روز اول عادت، اخراج مقدار کمی خون (گرچه این مواد به رنگ خون هستند اما در واقع خون حقیقی نیستند) و در روزهای دیگر درد شدت می گیرد.

درمان: این بیماری به علت غلبه صفرا و‌ سوزش غشای مخاطی رحم بوجود می آید.

در روش قانون اعضای مفرد ، عوارض غلبه صفرا را با دادن ادویه و اغذیه بلغمی درمان می‌کنیم.

چونکه در این روش تشخیص به بهترین صورت انجام می گیرد درمان نیز به آسانی ممکن است، با رعایت برنامه غذایی مناسب حتی بدون دارو امکان درمان این بیماری وجود دارد گرچه برای تسریع در درمان نسخه هایی تجویز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


+ شش = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

27,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>